Fotogalerie - štukování panelu

Štukování panelu v praxi

Štukování a stěrkování panelu

Hrubé nahození nerovného panelu

Štukování a stěrkování panelu

Pečlivé roztažení štuku

Štukování a stěrkování panelu

Štuk je na stěnu nanesen

Štukování a stěrkování panelu

Vyztužení hran rohů ocelí


Záludnosti štukování

Štukování požadují klienti obvykle v těch případech, kdy mají doma zeď silně nerovnou, nebo opatřenou hrubým štukem a nebo také v případě, kdy se štuk na stěnách odlupuje. Nejprve si ujasněme, že termín štukování vyjadřuje něco jiného než mají klienti na mysli. Proces, kdy se na stěnu panelu v běžném sídlištním bytě nanese základní vrstva keraštuku se v odborné literatuře nazývá stěrkování. Štukování jako takové znamená venkovní výzdobu budov na omítce a známé jsou v tomto směru některé historické stavby které byly štukované velmi pěknými grafickými vzory např. některé paláce v Praze. Obzvláště doba renesance a stavby v Benátkách se tímto vyznačují.

Přestože by se z odborného hlediska neměl výraz štukování při vytváření podkladové vrstvy před malováním pokojů vůbec používat, já i moji kolegové z branže malířů pokojů jsme si zvykli na to, že se stěrkování říká štukování a nesplete nás to. Takže i v tomto krátkém článečku o záludnostech štukování budu používat pojem štukování ve smyslu jak bylo vysvětleno výše.

Jaké mohou při štukování nastat problémy:

  • na stěně jsou staré někdy i docela dost špinavé a hlavně mastné tapety přilepené bůhvíčím
  • stěna se drolí a není pevně spojená kvalitním pojivem
  • stěna nebo panel jde-li o byt na běžném socialistickém sídlišti je zamaštěná, nebo postříkaná nějakou chemickou substancí či barvou

Jak se naše firma vypořádá se záludnostmi štukování? Především bych chtěl nadnést hned na úvod, že smyslem podnikání naší firmy je získat spokojené zákazníky, protože máme takovou zkušenost za těch mnoho let naší praxe, že spokojený klient nerad riskuje zklamání při svěření další zakázky neprověřeným řemeslníkům a raději se vrací tam, kde byl naposledy spokojen. Máme statisticky zjištěno, že klienti se vrací i po pěti letech a dokonce byly případy, kdy si klienti pamatovali naši firmu bezmála 10 let.

Dobře připravená podkladová vrstva panelu nebo zdi je předpokladem, nikoliv postačujícím, nýbrž nutným pro úspěch následného procesu nanášení malířské barvy na zeď a hlavně uspokojivého výsledku a esteticky hodnotného vzhledu vymalovaného bytu. To je důvod, proč naše firma a všichni naši řemeslníci - malíři pokojů kladou na štukování důraz.

Velkou péči věnujeme důkladnému odstranění starých tapet a veškerého starého tapetového lepidla. Jakékoliv mastnoty musí být dokonale zlikvidovány, jakákoliv drolivost základního materiálu zdi se musí včas odhalit a patřičně ošetřit.

Pro štukování používáme vždy ty nejlepší štukovací tmely a nešetříme na kvalitě odvedené práce. Pokud by se ve fázi štukování něco zanedbalo, nemělo by moc velký smysl v práci pokračovat a pokoušet se pokoj vymalovat.

Nabídka prací

Cenový balíček !!

Panelové byty jsou v Praze všude víceméně stejné a tak mohu pro jednotlivé místnosti stanovit cenu dopředu. Tento tzv. cenový balíček obsahuje sadu běžných prací a materiálu pro rekonstrukci běžných místností v panelovém bytě.